Ozonowanie mieszkania w Krakowie

Ozonowanie pomoga w utrzymaniu czystości i świeżości w Państwa pomieszczeniach. Ozonujemy mieszkania i domy, pomieszczenia, firmy, magazyny, szkoły i przedszkola, urzędy, samochody w Krakowie i okolicy. Zapewniamy skuteczne i sprawne działanie, które budzi zadowolenie u naszych klientów, dzięki czemu wiemy, że świadczymy nasze usługi na najwyższym poziomie.

Ozonowanie to technologia oczyszczania i dezynfekcji z wykorzystaniem ozonu. Jest to proces, który polega na rozpuszczaniu w powietrzu lub wodzie ozonu gazowego wytworzonego przez ozonator. Ozon jest bardzo reaktywną cząsteczką tlenu, która posiada zdolność rozbijania różnych substancji, m.in. te odpowiedzialne za przykre zapachy, takie jak kwas masłowy, kwas mlekowy, woń chemikaliów, spalenizny, tytoniu, dymu czy stęchlizny.

Dlaczego warto zdecydować się na ozonowanie mieszkań i innych pomieszczeń? Ozonowanie jest rozwiązaniem, które niesie za sobą wiele korzyści, o których warto wiedzieć przed podjęciem decyzji o jego zleceniu. Przede wszystkim ozonowanie likwiduje zarówno wirusy, jak i bakterie, co pozwala na uzyskanie pożądanych rezultatów i ochronę siebie oraz innych przed ich działaniem. Posiadamy profesjonalny sprzęt, fachowe umiejętności oraz odpowiedzialne podejście, co wpływa na jakość osiąganych efektów, na czym nam oraz klientom zależy.

Czas trwania ozonowania zależy od kilku czynników, w tym od mocy generatora ozonu oraz od pożądanej intensywności dezynfekcji. Przykładowo, dla mieszkania o powierzchni 45 m², zazwyczaj stosuje się ozonowanie przez 30-60 minut. Ważne jest, aby po ozonowaniu pomieszczenia były odpowiednio wietrzone, co może trwać kolejne 30-60 minut, aby usunąć resztki ozonu, który jest szkodliwy przy bezpośredniej inhalacji.

Generator ozonu czyli ozonator wykorzystywany jest do dezynfekcji powietrza i eliminacji nieprzyjemnych zapachów. Urządzenie to produkuje ozon (O3), który jest silnym środkiem oksydacyjnym zdolnym do niszczenia bakterii, wirusów i pleśni.

Korzyści ozonowania:

 • likwiduje bakterie, wirusy, alergeny, grzyby i ich przetrwalniki,
 • usuwa niepożądane zapachy, a nie je maskuje,
 • poprawia smak, barwę i jakość mikrobiologiczną wody,
 • degraduje pestycydy z żywności, dezaktywuje antybiotyki, niszczy chorobotwórcze zarazki,
 • ozonowanie wody to szybki, pewny i sprawdzony sposób usunięcia z niej drobnoustrojów – bakterii i wirusów.

Z badań wynika, że ozon daje zdecydowanie lepsze rezultaty w walce z opisanymi powyżej czynnikami niż popularny chlor. Poza tym jest bezpieczniejszy dla zdrowia i życia ludzi oraz zwierząt. Nie wykazuje też większego wpływu na środowisko naturalne. Dlatego stosowanie ozonu jest zalecane w:

 • domach,
 • biurach,
 • sklepach,
 • przedszkolach, żłobkach i szkołach,
 • przychodniach lekarskich,
 • magazynach z artykułami spożywczymi,
 • samochodach.

Ważne informacje dla alergików

Ozon pozbywa się alergenów, co jest szczególnie istotnym aspektem wśród alergików. Pozwala to na lepsze samopoczucie i radzenie sobie z dokuczliwymi objawami alergii. Przy użyciu ozonu można uzyskać również niwelację nieprzyjemnego zapachu grzybów czy pleśni, które niejednokrotnie przyczyniają się do rozwoju wszelkich infekcji dróg oddechowych. Do jego niezaprzeczalnych zalet należy również niwelacja uciążliwych zapachów po remoncie, których pozbycie się w inny sposób może nie przynieść pożądanych skutków. Tego typu woń przyczynia się nie tylko do pogorszenia nastroju, ale również powoduje bóle głowy, które nie ułatwiają codziennego funkcjonowania.

Ważną informacją, która zastanawia wielu klientów, jest brak niekorzystnego wpływu przez ozon na środowisko. Jest on biobójczym gazem, który używa się przy pomocy specjalnego urządzenia zwanego ozonatorem. Dlatego jest to w pełni bezpieczna metoda, która nie przynosi niekorzystnego wpływu na środowisko, ale również na ludzkie zdrowie.

Jeśli chcesz szybko i dokładnie oczyścić mieszkanie z patogenów, to zamów ozonowanie. Usługa dostępna jest w Krakowie i okolicach, a jej niewątpliwym atutem jest wysoka skuteczność w pozbywaniu się z otoczenia:

 • grzybów i pleśni,
 • bakterii,
 • wirusów,
 • alergenów np. roztocza,
 • uciążliwych zapachów.

Świadczymy profesjonalne usługi przebiegające w sprawny oraz efektywny sposób, tak, aby zapewnić naszym klientom najlepsze rezultaty w stosunkowo szybkim czasie. Jesteśmy świadomi, że wielu osobom zależy na szybkim powrocie do codziennego funkcjonowania, w wyniku czego do naszej pracy podchodzimy z dużym zaangażowaniem i uwzględnieniem potrzeb klientów.

Ozonowanie w Krakowie

Nasze usługi ozonowania pomogą w eliminacji bakterii, wirusów, alergenów, grzybów i ich przetrwalników, co przyczyni się do poprawy jakości powietrza w Państwa pomieszczeniach. Dodatkowo, pomogą w eliminacji niepożądanych zapachów, nie maskując ich, ale całkowicie je usuwając!

Ile kosztuje ozonowanie mieszkania w Krakowie?

Każde zlecenie wyceniane jest indywidualnie. Cena ozonowania zależy kilku czynników jak:

 • wielkość pomieszczenia,
 • stopień zabrudzenia danego pomieszczenia,
 • ilość pomieszczeń,
 • stopień rozkładu,
 • ilość i wielkość odpadów biologicznych i gabarytowych,
 • ilość niezbędnych środków chemicznych potrzebnych do wykonania zlecenia.
ozonowanie mieszkania w Krakowie

Czy warto skorzystać z ozonowania sypialni, kuchni czy gabinetu?

Zdaniem ekspertów ozonowanie skutecznie radzi sobie ze szkodliwymi drobnoustrojami, dlatego powinno być wykonywane:

 • w czasie sezonu grypowego i pandemii koronawirusem,
 • po zakończeniu leczenia choroby o podłożu bakteryjnym,
 • okresowo w sypialniach, zwłaszcza u alergików,
 • w kabinach aut przynajmniej dwa razy w roku,
 • na terenie obiektów użyteczności publicznej.

Proces ozonowania można również przeprowadzić w celu usuwania z wybranej przestrzeni wirusów. Dzięki temu, że ozon działa jako silny utleniacz, wykazuje dużą skuteczność także wobec koronawirusa SARS-CoV-2. Usługa związana z odkażaniem prezentowaną metodą pomieszczeń skierowana jest nie tylko do osób zakażonych lub po przebyciu choroby, ale i każdego Klienta, który chce mieć gwarancję, że w jego środowisku nie pozostaną żadne cząstki zakaźne, w tym te wywołujące Covid-19. W ten sposób można lepiej chronić siebie i swoich bliskich przed zarażeniem.

Na czym polega ozonowanie?

W zależności od wielkości obiektu używamy odpowiednio dopasowanej dawki trójtlenku. Jest on rozpylany, a następnie pomieszczenia są intensywnie wietrzone. Proces wentylowania w zależności od warunków zewnętrznych trwa od 20 do 30 minut. Gdy jest świadczona usługa dezynfekcji, mieszkańcy oraz zwierzęta muszą opuścić lokal. Powrót do mieszkania jest możliwy po zakończeniu przez nas pracy.

Zapraszamy do skorzystania z naszych usług. Gwarantujemy profesjonalizm, skuteczność i satysfakcję.

Działamy w Krakowie, Tarnowie, Rzeszowie i mniejszych okolicznych miastach. Jeśli potrzebujesz pomocy – zadzwoń, usługę ozonowania wykonujemy na terenie Polski południowej
Tel: +48 536 369 180 czynny całą dobę, siedem dni w tygodniu
.

Podobne wpisy